BMW YENİ YATIRIMLAR ADRESİ ÇEK CUMHURİYETİ

BMW Group’un Münih, Miramas (Fransa) ve Arjeplog’da (İsveç) yakınlarındaki Aschheim’da bulunan tesisleri, test gereksinimlerini karşılamak için artık yeterli kapasiteye sahip değil. Bu nedenle şirket geçtiğimiz ayları Almanya ve komşu ülkelerdeki olası stratejik yerleri keşfetmek için harcadı. Herbert Grebenc, Çek Cumhuriyeti’nde bulunma kararını şöyle açıkladı: “Sokolov’da araç testi için ihtiyaç duyduğumuz ideal koşulları ve gerekçeleri bulduk. Doğu Avrupa’daki ilk gelişim merkezimizi açmak, yeni fırsatlar yaratacak ve şirketimizin tarihinde bir dönüm noktası olacaktır. Mülk sahibi Sokolovská uhelná ve tüm siyasi temsilcilerle çalışmak şu ana kadar son derece olumluydu ve karşılıklı güvene dayanıyor. ”

Çek Cumhuriyeti Sanayi ve Ticaret Bakanı Tomáš Hüner, Prag’daki duyuruda şunları söyledi: “Çek Cumhuriyeti ve BMW Group hükümeti, BMW Group tarafından yeni bir kanıtlama sahası inşaatı için bugün açıklanan yatırım konusunda ortak bir işbirliği anlaşması hazırlıyor. Karlovy Vary bölgesinde gelecekteki araç teknolojileri için. Hükümet yakında bu bildirgenin özel yönlerinin taslağını ele alacak. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, yüksek vasıflı ve uzman işler yaratan ve Çek ekonomisi için yüksek katma değer sağlayan bu tür yatırımları memnuniyetle karşılamaktadır. ”

Karlovy Vary bölgesi Başkanı Jana Vildumetzová, yeni BMW Group’un bölgesi için zemin hazırlamasının öneminin altını çizdi: “Alman otomobil üreticisi BMW Group gibi büyük bir yatırımcının planları Karlovy Vary bölgesi için çok önemli . Bölgemiz yapısal değişim geçiren Çek Cumhuriyeti’nde üç ülkeden biri. Araştırma, geliştirme ve inovasyon eksikliği var ve iş sıkıntısı çekiyoruz. Sokolov bölgesi gelecekte madencilikte kademeli bir düşüş görecek ve oradaki insanlar yeni zorluklar arayacaklar. Otomatik sürüş için kanıtlanmış bir zemin inşa ederek birkaç yüz iş yaratarak, bölgemizin gelişimine devam eden yeni bir bölüm açıyoruz. Bu, Sokolov halkı ve tüm bölge halkı için gelişme ve ilgili alanlarda cazip yeni istihdam olanakları sağlayacaktır. Bu proje tam olarak doğru zamanda geliyor ve Karlovy Vary bölgesinin şirket için güçlü bir ortak olmasını sağlamak ve uygulama boyunca tam destek sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. ”

Unterschleißheim’deki yeni geliştirme kampüsü –

Yüksek ve tam otomatik sürüş için 40 BMW 7 Serisi test araçları

Şirket, Aralık 2016’da, Münih yakınlarındaki Unterschleißheim’deki yeni bir kampüste araç bağlanabilirliği ve otomatik sürüş konusundaki geliştirme uzmanlığını yoğunlaştıracağını duyurdu. Nihai tamamlamanın ardından, tam otomatik sürüş için sonraki adımları geliştirmek amacıyla, yazılım geliştirmeden yol testine kadar yeni alanlarda 2.000’den fazla personel çalışacaktır. Yakın çevrede çalışan çevik ekipler – özellikle karar almak için – yeni iş yapılarını tanımlar. 2017 yılında, kampüsün açılışı ile çakışacak şekilde, otoyollarda ve kentsel alanlarda yüksek ve tam otomatik sürüş için toplam 40 BMW 7 Serisi test aracı yapıldı ve test edildi. Bu araçlar Intel (ABD), Mobileye (İsrail) ve BMW Group (Münih) konumlarında kullanıldı. Çek Cumhuriyeti’nde BMW Grubu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir